IndeksPortalSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

Renato Antinori

Renato Antinori
Reginelli
Renato Antinori

Liczba postów : 8
Data dołączenia : 17/01/2013
Wiek : 27
Skąd : Września

Ekwipunek
Broń: S&W Model 10

Renato Antinori Empty
Renato Antinori I_icon_minitimePią Sty 18, 2013 10:16 pm
Renato Antinori
Reginelli
Soldato
Wygląd
Renato jest szczupłym, dosyć wysokim dwudziestoczteroletnim młodzieńcem. Mierzy trochę ponad sto osiemdziesiąt centymetrów, ale waży koło sześćdziesięciu kilogramów, co skutecznie przeszkadza mu w wyrobieniu, jakże przydatnych przecież, mięśni. Nie prezentuje się zbyt męsko - na jego gładkiej twarzy nie widać śladu zarostu. Ma ciemne, krótko przystrzyżone włosy. Jego jasnoniebieskie oczy w połączeniu z bladą skórą sprawiają, że młodzieniec wygląda niezwykle zimno. Renato stara się dbać o swój wygląd, w końcu "jesteś taki jakim cię ludzie widzą". To typowy elegancik - uwielbia nosić różnorakie garnitury, potrafi godzinami dobierać krawat do koszuli czy buty do fryzury. Jednak najczęściej zakłada czarną marynarkę, bordową koszulę i czarny krawat w białe kropki. Na nogi zakłada idealnie wypolerowane lakierki - Renato nie pozwala, by choć trochę się zabrudziły. Jego melodyjny głos wzbudza ufność u nowo poznanych osób. Młodzieniec porusza się z wielką gracją, co zdradza, że czuje się bardzo pewnie.


Charakter
Renato kieruje się w życiu prostą zasadą - szacunek za szacunek. Każdy otrzymuje od niego tylko tyle, na ile zasłużył. Jednak jeżeli ktoś śmie splunąć mu w twarz, Renato odwdzięczy się splunięciem na zwłoki delikwenta. Mimo niewielkiej siły charakteryzuje się wielkim sprytem i to ceni w sobie najbardziej. Skoro nie może zabić gościa jednym ciosem z pięści - wpakuje mu nóż w plecy przy najbliższej okazji. Młodzieniec nabył zdolność dostosowywania się do otoczenia. Aby przetrwać w Lost Island, nabywa tylko te cechy, które ułatwiają mu przeżycie. Nie stara się zgrywać twardziela, bo po prostu nim nie jest. Posiada za to bystrość umysłu i inteligencję, co daje mu przewagę nad bezmózgimi brutalami. Renato nie mógłby nazwać siebie dobrym człowiekiem, ale kto w Lost Island tak naprawdę by mógł? Jednak pozostały mu jakieś szczątki kręgosłupa moralnego. Nie bawią go gwałty, rozboje czy bijatyki. Bardziej interesuje się szmuglem wódki, hazardem czy planowaniem zamachów. Ranga Soldato nie pozwala mu rozwinąć do końca skrzydeł. Jednak dzięki determinacji i wielkiej ambicji, planuje w przyszłości stać się kimś w rodzinie Reginelli. Młodzieniec dba głównie o swój własny tyłek, ale nie zapomina o współpracownikach w potrzebie i odwdzięczy się przysługą rodzinie licząc, że w przyszłości na tym skorzysta. Renato jest także bardzo szarmancki. To dżentelmen, ale nie jest kobieciarzem. Co w mafijnym świecie może wydawać się śmieszne - młodzieniec nadal czeka na "tę jedyną".


Historia
Lukrecja i Mario Antinori znali się od dzieciństwa. Byli parą od szesnastego roku życia i ich rodziców nie zdziwiło to, że już w wieku dwudziestu lat pobrali się. Pochodzili z Mediolanu, z średniozamożnych rodzin i nigdy nie musieli narzekać na problemy finansowe. Kiedy parze urodził się syn, szaleli ze szczęścia. Wszystko układało się znakomicie. Niestety, śmierć matki rok po urodzeniu Renato zniszczyła sielankę. Ojciec, pozbawiony swej ukochanej żony, wyjechał do Lost Island licząc, że tam uda się mu znaleźć pracę. Jako zwykły sprzedawca rybny, ciułał pieniądze, aby zapewnić swemu jedynemu synowi byt. Wysłał go do zwykłej, taniej szkoły, co i tak bardzo obciążyło jego finanse. Popadł w alkoholizm. Zamiłowanie do trunków w połączeniu z pracą jako sprzedawca sprawiły, że Mario wylądował na ulicy. Renato miał gdzie spać - uczęszczał do szkoły z internatem. Obiecał sobie, że wyciągnie ojca z kłopotów i zacznie utrzymywać rodzinę. Dzięki swemu sprytowi, szybko znalazł sobie zajęcie - stał się kieszonkowcem. Jako że był niezwykle zwinny, stało się to dla niego łatwym i szybkim zarobkiem. W wieku dwudziestu trzech lat mógł wreszcie opłacić bezdomnemu ojcu małe mieszkanie. Jednak długi Maria nie pozwoliły mu na dłuższe życie. Wynajęte zbiry pobiły na śmierć ojca. Renato poprzysiągł zemstę. Kiedy dopiero po roku odnalazł tych łotrów, przeciął przewody hamulcowe w ich aucie. Przestępcy rozbili się na najbardziej znanym rondzie w Lost Island, ginąc na miejscu. W prasie uznano to za kolejny nieszczęśliwy wypadek, a Renato nie odczuwał wyrzutów sumienia. Od tej chwili wiedział, do czego się nadaje. Zdecydował się dołączyć do jednej z trzech rodzin w Lost Island. Szczęśliwy przypadek sprawił, że już dzień po wypadku zbirów, Renato miał szansę wstąpić do mafii. Otóż zbiry pracowały dla rodziny Franchetti. Kiedy wieczorem usatysfakcjonowany z wypełnionej zemsty młodzieniec wracał do małego motelu, zaczepił go pewien mężczyzna. Ubrany był w ciemny płaszcz, kapelusz i palił cygaro.
- Nieźle urządziłeś tych zbirów od Franchettich - powiedział cicho do Renato - Jestem Fabio i chętnie widziałbym cię w swoich szeregach.
- Nie wiem o czym mówisz - odpowiedział zaniepokojony Renato - O jakich szeregach mówisz?
- Szukam ludzi, którzy chętnie pracowaliby dla mnie. Jestem capo w rodzinie Reginelli. Wyglądasz mi na przebiegłego gościa. Nie chciałbyś wstąpić do naszej rodziny? Don zlecił mi znalezienia kilku ludzi do pomocy.
Renato nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. Właśnie do czegoś takiego się nadawał - chciał wstąpić do mafii.
- Zgoda - podał Fabio rękę i od tej chwili jego życie się zmieniło.





Ostatnio zmieniony przez Renato Antinori dnia Pon Sty 21, 2013 11:45 am, w całości zmieniany 2 razy
Michael Moretti
De Lucia
Michael Moretti

Liczba postów : 42
Data dołączenia : 22/02/2012

Ekwipunek
Broń: S&W Model 10

Renato Antinori Empty
Renato Antinori I_icon_minitimeSob Sty 19, 2013 10:04 am
Cytat :
co skutecznie przeszkadza mu w wyrobieniu, jakże przydatnych przecież mięśni
Wtrącenia otaczamy przecinkami z obu stron - inna sprawa, że czasem ciężko je rozpoznać. Tutaj jednak łatwo zauważyć, że wtrąceniem jest "jakże przydatnych przecież". Po "przecież" musi więc stać przecinek.

Cytat :
Ma ciemne, krótko przystrzyrzone włosy
Czerwone podkreślenie to nie ozdoba - masz tu błąd ortograficzny. Pisze się "przystrzyżone".

Cytat :
Renato nie mógł by nazwać siebie dobrym człowiekiem
O, a tu chciałbym zwrócić uwagę, że pisownia czasowników z "by" (bym, byś itd.) razem i osobno jest prostsza niż się wydaje. "By" napisane osobno znaczy tyle co "aby", "żeby" i musi być poprzedzone przecinkiem. Mogłoby się więc pojawić w takim przypadku: "Mój kolega chciał, bym tego nie robił". Natomiast słowa takie jak "mógłby", "chciałby", "zrobiłby" i tym podobne piszemy razem.

Cytat :
To gentelmen
Zawsze mam mieszane odczucia co do tego typu słów. Moim zdaniem lepiej wygląda pisownia spolszczona (dżentelmen, menedżer, dżinsy, dżip, czipsy...). Oczywiście nie jako wymyślony na szybko neologizm - "aj ken spik inglisz" - ale wtedy, gdy taki wyraz znajduje się w słowniku.
Czy to zmienisz, to już zależy od Ciebie Wink

Cytat :
"tą jedyną"
Tę jedyną. Tą jedyną mógłby na przykład rzucić o podłogę Razz
W narzędniku stosujemy (Kim rzucić o podłogę? Tą jedyną), a w bierniku (Czekać na kogo? Tę jedyną).

Cytat :
z średnio zamożnych rodzin
Hm... Średniozamożnych razem.

Cytat :
co i tak bardzo obciążyło finanse Mario
Tu mogę się mylić - choć nie sądzę - ale można to chyba normalnie odmienić: "finanse Maria". Tak samo później - "długi Maria".

Cytat :
Zamiłowanie do nietypowych trunków
Jakich nietypowych? Pijał perfumy albo benzynę? Bo jeśli chodzi o alkohol to jest to raczej typowy trunek, do którego można czuć zamiłowanie. Wystarczy samo "Zamiłowanie do trunków".

Więcej błędów nie widzę. Gdzieniegdzie pozwoliłem sobie na dłuższe wykłady, mając nadzieję, że wpoję Ci kilka zasad. W ten sposób nie tylko poprawisz błędy w Karcie, ale unikniesz ich też w przyszłości.

Opis wyglądu jest w porządku, a charakter bardzo ciekawy. Trochę nietypowy - większość woli zgrywać twardzieli. Z chęcią zobaczę jak będziesz odgrywał tę postać.
Historia trochę krótka, wygląda nieco na streszczenie, ale na Soldato z pewnością się nadaje. Gdy tylko poprawisz błędy, ode mnie będzie akcept.
Renato Antinori
Reginelli
Renato Antinori

Liczba postów : 8
Data dołączenia : 17/01/2013
Wiek : 27
Skąd : Września

Ekwipunek
Broń: S&W Model 10

Renato Antinori Empty
Renato Antinori I_icon_minitimeSob Sty 19, 2013 10:54 am
Cytat :
Cytat:
Zamiłowanie do nietypowych trunków

Jakich nietypowych? Pijał perfumy albo benzynę? Bo jeśli chodzi o alkohol to jest to raczej typowy trunek, do którego można czuć zamiłowanie. Wystarczy samo "Zamiłowanie do trunków".

W sumie jakby się uparł mógłby popijać wodę kolońską Razz


Dzięki za wytknięcie tych błędów, również mam nadzieję, że uda mi się przyswoić te zasady. Liczę na dobrą zabawę. Swoją drogą, informację o tym forum znalazłem na filmweb.pl, po obejrzeniu "Ojca Chrzestnego", więc reklama idzie wam dobrze Smile
Simone Fontane
Franchetti
Simone Fontane

Liczba postów : 39
Data dołączenia : 04/07/2012
Wiek : 27

Ekwipunek
Broń: S&W Model 10

Renato Antinori Empty
Renato Antinori I_icon_minitimePon Sty 21, 2013 10:25 am
Myślę, że wzrost i waga nie przeszkadzają w wyrabianiu mięśni- to taka anegdota ode mnie, przykładem jestem Ja. Smile

Charakter jest świetny, pasuje do Domu Reginelli, jak jedna i ta sama kropla.

Ogólnie historia mi się bardzo podoba, będziemy mieli dużo wspólnego Mario.

Wydaje mi się, iż imię Mario, nie odmienia się – Maria, bowiem to zupełnie inne imię. Mógłbyś zmienić to znanie na to:
Wysłał go do zwykłej, taniej szkoły, co i tak bardzo obciążyło jego finanse.


AKCEPT!
Michael Moretti
De Lucia
Michael Moretti

Liczba postów : 42
Data dołączenia : 22/02/2012

Ekwipunek
Broń: S&W Model 10

Renato Antinori Empty
Renato Antinori I_icon_minitimePon Sty 21, 2013 2:28 pm
Od siebie dodam tylko tyle - Simone, to imię właśnie tak się odmienia. Zdaje się, iż skojarzyło Ci się z żeńskim imieniem "Maria". Zauważ jednak, że można znaleźć polskie imiona, które po odmienianie dałyby "zupełnie inne imię". No ale cóż, to nie temat na rozmowy o tym, jakby co to wal na GG Very Happy

Koniec tego dobrego. Renato, witaj w Rodzinie!
Sponsored content


Renato Antinori Empty
Renato Antinori I_icon_minitime


Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mafia PBF • Dołącz do rodziny! :: Wprowadzenie :: Zapisy :: Zaakceptowane-